آهنگ انگلیسی با متن برای تقویت زبان

یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ

آهنگ انگلیسی با متن برای یادگیری زبان موثر است؟

آهنگ انگلیسی با متن یکی از جذاب ترین و لذت بخش ترین روش های تقوین زبان انگلیسی است. اما قبل از پرداختن به این موضوع بهتر است به سوال زیر پاسخ دهیم: بطور کلی چگونه مهارت اسپیکینگ و لیسنیگم رو تقویت کنم؟

همانطور که می دانید کتب آموزشی چه برای زبان عمومی چه کتاب های آیلتس بیشتر مهارت نوشتاری (رایتینگ و ریدینگ) را تقویت میکنند و فرصت برای تقویت مهارت شنیداری و پس از آن مکالمه در آنها بسیار کم است. لذا این امر باعث شده است زبان آموزان دنبال راه حلی برای تقویت مهارت شنیداری باشند که علاوه بر اینکه جذاب باشد وقت زیادی از آنها نگیرد. یکی از این روش ها یادگیری زبان به کمک آهنگ میباشد، که این روزها طرفداران زیادی بین زبان آموزان پیدا کرده است. قبلا روش دیگر که آموزش زبان با فیلم زبان انگلیسی و سریال بود رو بصورت کامل بیان کردیم و جدیدترین روش را در مقاله ای جداگانه آموزش دادیم. در ادامه به بررسی دلایل اهمیت یادگیری زبان به کمک آهنگ انگلیسی خواهیم پرداخت: 

 چگونه با آهنگ انگلیسی زبان یاد بگیریم؟

در ادامه لیستی از دلایل اهمیت آهنگ در یادگیری زبان را باهم میبینیم:

۱. اولین دلیل اهمیت آهنگ انگلیسی در یادگیری زبان این است که استفاده از آن بسیار راحت است و تنها با یک تلفن همراه و اینترنت قابل استفاده می باشد و به دلیل این سهولت استفاده ازین تکنیک برای زبان آموزان بسیار راحت است.

۲. دلیل دوم این است که هزینه آن بسیار ناچیز است و نیازی به شرکت در کلاس و خرید کتاب با قیمت های گزاف نیست.

۳. سومین دلیل اين است که دسترسی به مطالب و منابع آن کاری وقت گیر نیست و نیاز به سرچ در کتاب فروشی ها و موسسات و نظر سنجی از افراد مختلف ندارد.

۳.  در زمان رانندگی و پیاده روی و ورزش بسیار موثر بوده و باعث نشاط می‌شود.

۴. به دلیل کوتاه بودن زمان آهنگ و موسیقی امکان تکرار آن فراهم هست، و همین تکرار باعث می‌شود که شنونده عبارات و جملات را از حفظ شود و به صورت ناخودآگاه آن را تکرار کند.

۵. دلیل پنجم اینکه گوش دادن به آهنگ باعث آرامش می‌شود و فرایند یادگیری به دور از تنش و استرس انجام می‌شود.

۶. آهنگ و موسیقی سرشار از احساس است و همین امر باعث می‌شود شنونده بیشتر با محتوا ارتباط بگیرد در نتیجه درک مفاهیم برای شنونده راحت تر خواهد بود.


اصول یادگیری زبان با آهنگ با متن انگلیسی

۱. به سبک های آهنگ مورد علاقه خود گوش کنید. اگر طرفدار سبک پاپ هستید پاپ گوش دهید اگر طرفدار سبک کلاسیک هستید کلاسیک گوش کنید.

۲. سعی کنید یک موزیک را بارها و بارها گوش کنید و چون مدت زمان یک موسیقی بین ۴ الی ۵ دقیقه است امکان تکرار آن به راحتی وجود دارد و همین تکرار باعث می‌شود مطالب در ذهن شما ثبت گردد.

۳. بار اول آهنگ را با زیر نویس گوش دهید زیرا ممکن است عبارت ها و جملات با سرعت زیادی تلفظ شوند و اگر بدون کمک از زیر نویس به آن گوش کنید ممکن است بسیاری از جملات و عبارت ها را متوجه نشوید .

۴.  حتما  ترجمه های آهنگ را از سایت های معتبر دانلود کنید و آنها را بخوانید. زبان موسیقی زبان عامیانه و محاوره میباشد و تعداد زیادی slang در موسیقی به کار برده می‌شود، بنابراین باید توسط مترجمان حرفه ای که با فرهنگ زبان هدف آشنایی کامل داشته باشند ترجمه شده باشند. چون اگر اون موسیقی براتون بی معنا باشد گوش کردن به آن براتون جذابیت نخواهد داشت.

۵. سعی کنید متن آهنگ را با خواننده تکرار کنید این باعث می‌شود با استرس و تاکید روی کلمات و عبارات و جملات آشنا شوید و در نهایت متن موسیقی را از حفظ شوید.

۶. سعی کنید از آهنگ های تند کمتر استفاده کنید چون ممکن است بسیاری از عبارات رو متوجه نشید همانطور که در آهنگ و موسیقی زبان مادری نیز اگر تند تلفظ شود، درک آن برایتان دشوار می‌شود.

۷. موسیقی (آهنگ) انگلیسی پاپ برای یادگیری بسیار مناسب است، زیرا عبارات در آن ها زیاد تکرار می‌شوند و اینکه بیشتر یک داستان را تعریف می‌کنند و همین انسجام در بین جملات و ارتباط معنایی که در موسیقی وجود دارد باعث می‌شود ذهن شما به عنوان یک زبان آموز بیشتر درگیر آن شود.

۸. سعی کنید آهنگ انگلیسی با متن را با تکرار به خاطر بسپارید و با خود زمزمه کنید. یکی از موثرترین راه های تقویت مکالمه این است که عبارت ها و جملات پرکاربرد زبان هدف را حفظ کنیم، و آن ها را در شرایط مناسب به کار ببریم و چون موسیقی دارای وزن و آهنگ است حفظ کردن آن جذاب تر و راحت تر میباشد.

  ۹. زمانی که آهنگ انگلیسی را حفظ کردید و وارد مرحله خوانندگی شدید به یکی از مفرح ترین مراحل یادگیری رسیدید، چون حس خوانندگی برای همه بسیار جذاب است، و در این مرحله نه تنها لذت زیادی از خوانندگی می‌برید بلکه به تمرین و تقویت مهارت گفتاری به صورت غیر مستقیم می‌پردازید.

در نهایت فرایند یادگیری زبان یک امر پیچیده و زمانبر است و زبان آموزان دنبال ساده ترین و موثرترین راه های یادگیری زبان هستند. طی تحقیقات به عمل آمده در دهه های اخیر مهم ترین نکته در یادگیری ایجاد انگیزه و علاقه در زبان آموز میباشد. از آنجایی که مطالعه مطالب درسی و کتب آموزشی کاری سخت و طاقت فرسا میباشد، لذا بیشتر زبان آموزان به دنبال راه گریز از آنها می‌باشند به همین دلیل به تکنیک های مدرن و جدید روی آوردند ک نه تنها یادگیری زبان را آسان تر کنند، بلکه از فرایند آن لذت ببرند که تکنیک موسیقی یکی ازین روش های موثر و لذت بخش شناخته شده است.

در کنار آهنگ و موسیقی، اگر در سطح مبتدی، متوسط و یا پیشرفته هستید، حتما حتما پیشنهاد میکنم از انیمیشن و فیلم با زیرنویس انگلیسی هم استفاده کنید.

گوش کردن به آهنگ انگلیسی

نکات مهم درباره با انتخاب و گوش کردن به آهنگ انگلیسی با متن

آهنگ های انگلیسی منبع غنی از زبان واقعی و روزانه هستند، که با استفاده از آن به تسلط بالایی در زبان دست پیدا خواهید کرد. همچنین انتخاب آهنگ مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است، و علیرغم فیلم های زبان انگلیسی، بسیاری از آهنگ های به دلیل تغییر در ساختارها آنها و بکارگیری کلمات کم کاربرد، برای تقویت زبان انگلیسی مناسب نیستند.

انتخاب آهنگ های خوب برای یادگیری

یادگیری موثرتر زمانی رخ میدهد که از روند یادگیری لذت میبریم. به همین دلیل شرط اول این است که به سبک موسیقی و آهنگ علاقه مند باشیم. مهم ترین ملاک های برای انتخاب آهنگ مناسب عبارتند از:

 • آهنگ ها خیلی طولانی نباشند (این باعث میشود متن آهنگ توسط ذهن شما فرگیری نشود)
 • خیلی سریع نباشند (بهتر است آهنگ هایی را انتخاب کنید که از سرعت مناسبی برخوردار باشند. به همین دلیل انتخاب موسیقی با سبک رَپ پیشنهاد نمیشود)
 • کلمات روزمره و کاربردی بیشتری داشته باشد (آهنگ هایی که تعداد زیادی کلمات سخت و نا آشنا در متن خود دارند، طبیعتا نمی توانند منبع خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی باشند)
 • واضع و شفاف باشند (آهنگ های انگلیسی را انتخاب کنید که زمانیکه متن آن را میبینید و همزمان به آن گوش میدهید، متوجه اکثر کلمات و عبارات آن بشوید)
آهنگ انگلیسی با متن و ترجمه

نکاتی برای انتخاب آهنگ برای کودکان  5 تا ۱۲ سال

آهنگ ها و سرود های انگلیسی را انتخاب کنید که از ریتم شادی برخوردار باشند، و متن ترانه بطور مکرر تکرار شود.

این باعث میشود که کودکان بهتر و سریع تر کلمات جدید را بیاموزند و بتوانند همراه با آهنگ آن را بخوانند.

کلیپ هایی که در پکیج آموزش زبان انگلیسی کودکان در قسمت پکیج های قرار داده ایم، همگی از این ویژگی برخوردارند و ویدئوهای کوتاهی را خواهید دید که دارای متن های ساده و پرتکرار و شاد هستند.

اگر تمایل به دانلود آهنگ داشتید و مایل به خرید از سایت ما نبودید، میتوانید ویدئوهای زیر را در اینترنت سرچ کنید:

 • English sing sing
 • Numbers (Ten in the bed)
 • Animals (Old MacDonald had a fram)
 • Colors (I can sing a rainbow)
 • Weather (Incy Wincy spider)
 • Vehicles (The wheels on the bus)
 • Left and Right (You put your right mitten in)
 • Actions (If you’re happy and you know it)
 • Materials (This is the way we lay the bricks)
آهنگ انگلیسی کودکان

نکاتی برای یادگیری زبان با آهنگ برای سن ۱۳ تا ۱۸ سال

برای نوجوانان، آهنگ های انگلیسی یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین روش های تقویت زبان انگلیسی هستند. احتمالا این تجربه را داشته اید که فرزندان شما در این سن به شدت دنبال گوش کردن به ترانه و آهنگ های مختلف است، و همواره در هر فرصتی آهنگ های مورد علاقه خودشان را گوش و تکرار میکنند.

اگر فرزند شما در این سن به آهنگ گوش میکند، مطمئن باشید به مرور و غیرمستقیم، کلمات و عبارات داخل آهنگ را هم فرا میگیرد.

اما نکته مهمی که اساتید زبان همواره باید به آن اشاره کنند، این است که هر آهنگ، مناسب یادگیری زبان انگلیسی نیست. همچنین از متن آهنگ های انگلیسی در خیلی مواقع غیر رسمی است و در نوشتن متن های بسیار رسمی نمی توان از آنها استفاده نمود.

فعالیت های مرتبط به یادگیری زبان با آهنگ انگلیسی

خواندن شعر و آهنگ به شما کمک میکند، که بهتر و سریع تر کلمات و ساختارهای زبان را فرا بگیرید. همراه با آهنگ خواندن ممکن است در ابتدا برای شما سخت باشد، ولی به مرور و با تمرین روز به روز مهارت بیشتری در آن پیدا میکنید.

به نکات گفته شده در ادامه توجه کنید:

 • سعی کنید آهنگ را بلند بخوانید و از متن انگلیسی آن کمک بگیرید (کلماتی که برای شما جدید هستند را داخل دیکشنری جستجو کنید)
 • از خواندن آهنگ خجالت نکشید (هیچکس در ابتدای مسیرِ یادگیری، بی نقص و مسلط به زبان نیست)
 • مراقب کمال گرایی در زبان باشید (قدم های کوچک و پیوسته بردارید. نیازی نیست در ابتدا معنی تمامی کلمات را متوجه شوید – مهم ترین مانع برای یادگیری زبان، بدون شک کمال گرایی است – لطفا مراقب باشید)

بسیاری از ما به این دلیل از صحبت کردن فرار میکنیم که اعتماد به نفس کافی نداریم، و احساس میکنیم که به اندازه کافی خوب نیستیم. به همین دلیل شاید لازم باشد از یک نفر که به زبان انگلیسی تسلط کافی دارد، کمک بگیرید.

تشنه یادگیری باشید، و هیچ مهارتی نیست که با تمرین و استمرار نتوانیم یاد بگیریم. اشتیاق و انگیزه کلید موفقیت شماست. پس قبل از شروع یادگیری زبان، دلایل محکمی برای یادگیری زبان خود پیدا کنید.

گوش کردن به آهنگ انگلیسی

به آهنگ ها و موزیک های موردعلاقه خود بارها و بارها گوش کنید

اگر به موسیقی علاقه دارید، پس احتمالا یک پلی لیستی از آهنگ ها و موزیک های موردعلاقه خود روی گوشی موبایل یا کامپیوترتان دارید. پس از آن شاید وقت این باشد که یک لیست از آهنگ های انگلیسی هم آماده کنید که بتوانید در طول روز بارها و بارها بهشون گوش بدید.

با تکرار، ما شروع به بخاطر سپردن ریتم آهنگ ها میکنیم و همچنین با کمک فایل متنی آن موزیک میتوانیم خیلی از جملات و کلمات رو در ذهنمون بسپاریم. تکرار این کلمات باعث میشود تا دایره لغاتمون بالا برود، و چون در موقعیت و در قالب آهنگ اون کلمه را یاد گرفته ایم میتوانیم در جای مناسب ازش استفاده کنیم و به همین راحتی از ذهنمون پاک نمیشوند.

موزیک انگلیسی همراه با متن انگلیسی

 

موقع گوش دادن به آهنگ ریلکس باش، تکیه بده و فقط از گوش دادن به آهنگ لذت ببر

یادگیری زمانی در بهترین حالت خودش اتفاق میفتد، که ما خودمون هم در بهترین حال ممکن قرار داشته باشیم. به اینصورت بهتر میتونیم تمرکز کنیم و بهتر چیزهایی که یاد گرفتیم در خاطرمون ثبت میشوند.

از طرفی وقتی روی مبل تکیه میدی، یه فنجون قهوه کنارت میذاری و به آهنگ و موزیک مورد علاقه ات که ازش لذت میبری گوش میدی، حس خیلی خوبی در تو ایجاد میکند.

آهنگ و یه فنجون قهوه

موفق، پیروز و سعادتمند باشید ❤️

12 دیدگاه برای “آهنگ انگلیسی با متن برای تقویت زبان

 1. حمیدرضا صانعی گفته:

  من همیشه تو ماشین آهنگ گوش میدم
  این روشرو هم از فردا امتحان میکنم
  عالی بود لینگویچ
  چقدر خوب نکات آموزش زبان انگلیسی رو میگید🤩

 2. فاطمه گفته:

  سلام هر چی پکیج بزارید خریدارم چون قیمت هاتون واقعا قابل مقایسه با جاهای دیگه نیست و کیفیت کارتون هم خیلی بالاتره

 3. سمانه گفته:

  آهنگ انگلیسی به نظرم خیلی برای تقویت زبان خوبه به شرطی که آهنگ درست انتخاب کنیم. چون بعضی آهنگ ها واقعا تند میخونن و آدم هیچی متوجه نمیشه
  ممنونم میشم آهنگ های خوب رو بیشتر معرفی کنید

 4. اشتراک‌ها: 10 کتاب و منبع برای آمادگی آزمون آیلتس – 2022

 5. الهه گفته:

  واقعا این پکیج به قیمتش مفت هست چون هم با زیر نویس هست هم با ترجمه واقعا مثل این پکیج نتونستم جای دیگه پیدا کنم

 6. آرش عظیمی گفته:

  سلام
  تشکر میکنم بابت مقاله خوبتون
  من همیشه دوس داشتم با آهنگ زبان بخونم ولی فکر میکردم نمیشه
  با خوندن این مقاله خیلی امیدورا شدم ممنونم از شما و گروه حرفه ایتون

 7. اشتراک‌ها: بهترین آموزشگاه های زبان انگلیسی کدامند؟ ✔️

 8. شروین گفته:

  همیشه یادگیری زبان با کمک آهنگ یکی از بهترین روش های یادگیری زبان برا من بوده و خیلی خوشحالم که روش درست و اصولی و لیستی از بهترین آهنگ های انگلیسی برای یادگیری رو اینجا قرار دادید
  بی نهایت از شما و سایت آموزش زبان انگلیسی شما سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.