فیلم آموزش زبان انگلیسی، به دلایلی که در ادامه اشاره میکنیم از اهمیت خیلی بالایی برخورداره. (واژه فیلم در این مقاله علاوه بر فیلم شامل سریال، کارتون، انیمیشن و مستند هم میشود)

 1. در فیلم ها، انگلیسی واقعی رو یاد میگیریم (که در کتاب ها اغلب اینطور نیست و انگلیسی ادبی و رسمی آموزش داده میشه)
 2. هوش هیجانی ما موقع تماشای فیلم درگیر میشه و بهتر تو ذهنمون میمونه. احتمالا براتون پیش اومده که یک کلمه و یا جمله ای را در فیلم دیدید و بعدا هرموقع اون رو میشنوید اون صحنه تو ذهنتون تداعی میشه و معنی کلمه رو به یاد میارید.
 3. ما معمولا علاقه زیادی به فیلم و سریال دیدن داریم و وقتی چیزی که علاقه داریم رو میبینیم بهتر تو ذهنمون میمونه. در نتیجه یادگیری زبان با فیلم انگلیسی میتونه یکی از بهترین روش های یادگیری زبان باشه.

چه فیلم هایی برای یادگیری زبان انگلیسی خوبند؟

 1. برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، فیلمی که انتخاب میکنید باید در سطح شما باشه یعنی نباید سطحش خیلی بالاتر از سطح زبان شما باشه. اگر سطحتون مبتدیه بهتره از کارتون ها و انیمیشن ها شروع کنید. نرید سمت فیلم هایی که دیالوگ های سنگین و لهجه های غلیظ دارن. میتونید فیلم های سطح خودتون را از لینک های زیر دانلود کنید:


 • فیلم هایی رو انتخاب کنید که زمان فیلمش (نه تاریخ ساختش) مربوط به خیلی قدیم نباشه. بعنوان مثال زمان فیلم مربوط به جنگ های صلیبی یا زمان وایکینگ ها نباشه. دلیلیش هم اینه که خیلی از اون کلمات، اصطلاحات و ساختارها منسوخ شده و الان دیگه استفاده نمیشه. پس سعی کنید فیلم ها و سریال هایی رو انتخاب کنید که زمان فیلم حداکثر برای ۵۰ سال اخیر باشه. (دوباره تاکید میکنم منظور تاریخ ساخت فیلم نیست – مثلا سریال وایکینگ ها در سال های اخیر تولید شده اما زمانش برای دوران قرون وسطاس پس خیلی برای یادگیری زبان مناسب نیست)
تماشای فیلم های انگلیسی با زیرنویس

 • برای یادگیری زبان انگلیسی، فیلم جذاب انتخاب کنید

وقت خودتون رو صرف تماشای فیلم های کسل کننده و حوصله سربر نکنید. اگر موقع تماشای فیلم کسل و بی حوصله باشید، سخت میتوانید روی فیلم تمرکز کنید و درنتیجه میزان یادگیری شما به شدت کاهش می یابد.

از فیلم های مبهم، مفهومی و فلسفی هم خودداری کنید، چون قسمت عمده ای از ذهن شما با داستان درگیر میشود و اجازه فراگیری ساختار و کلمات زبان انگلیسی را به ذهن شما نمیدهد. فیلم هایی را انتخاب کنید که معمولا در زبان مادری خود هم تماشا می کنید. اگر در انتخاب فیلم مردد هستید می توانید پیش نمایش (تریلر) آن را در سایت هایی مثل یوتیوب ابتدا ببینید، و بعد درصورت علاقه مندی فیلم کامل آن را دانلود  و تماشا کنید.

هرچه میزان لذت بردن شما از فیلم افزایش پیدا کند، بیشتر غرق دیالوگ های فیلم میشوید و یادگیری زبان بهتر اتفاق میافتد.

روش دیدن فیلم زبان انگلیسی برای یادگیری زبان (روش لینگویچ)

فرض کنید شما یک فیلم که ۹۰ دقیقه اس رو انتخاب میکنید. ابتدا باید کل فیلم رو به بخش های کوتاه تر تقسیم کنید. مثلا فیلم رو به ۱۰ بخش نه دقیقه ای (۱۰X9=90) یا اگر یه قسمت از سریال ۴۰ دقیقه رو انتخاب کردید، میتونید اونو به پنج بخش هشت دقیقه ای (۵X8=40) تقسیم کنید.

بعد که این کارو کردید باید برای هر بخش سه مرحله زیر رو اجرا کنید:

اما این سه مرحله چیه در ادامه کامل براتون توضیح میدم

قبلش یه مقدمه ای لازمه که بهتون بگم. ما بصورت کلی اطلاعات رو از سه طریق دریافت میکنیم. یا با کمک دیدنه (دیداری)، یا بوسیله شنیدنه (شنیداری) و یا از طریق خوندنه. از این سه راه ما اطلاعات رو وارد ذهنمون میکنیم.

حالا ما با این روش قراره از این سه راه دریافت اطلاعات استفاده کنیم و یادگیری زبان انگلیسیمون رو به بهینه ترین حالت ممکن تبدیل کنیم.

خب حالا بریم سراغ سه مرحله ای که باید برای هر بخش اجرا کنیم (یادآوری. در قسمت بالا قرار شد هر فیلم رو به بخش های متعددی تقسیم کنیم، مثلا ۱۰ بخش)

مرحله اول – در مرحله اول شما باید از هر سه راه دریافت اطلاعات کمک بگیرید و هر سه رو فعال نگه دارید. یعنی هم با شنیدن هم دیدن هم خوندن باید انجام بدید. به اینصورت که در مرحله اول هم باید زیرنویس انگلیسی رو همزمان بخونید و بهش کامل توجه کنید (خوندن) هم فیلم رو ببینید (دیداری) و همزمان هم صدای فیلم رو میشنوید (شنیداری)

نکته: زیرنویس باید انگلیسی باشه – اگر زیرنویس فارسی فعاله بهش توجه نکنید (برای شروع کار ایرادی ندارد که از فیلم و انیمیشن با زیرنویس فارسی هم کمک بگیرید – اما توجه کنید استفاده از زیرنویس فارسی بر انگلیسی غالب نشود و فقط گهگاهی کمک گرفته شود)

در این مرحله پیشنهاد میشه که حتما یک دفتر داشته باشید و ۷ الی ۱۰ جمله کاربردی از این بخش از فیلم رو داخلش بنویسید. اینکار باعث میشه از هر فیلم ۷۰ تا ۸۰ جمله کاربردی رو همراه با ساختارشون و کلی کلمه کاربردی یاد بگیرید. (اینجوری دیگه به کتاب لغت هم نیاز ندارید و این کار از هر کتاب لغتی کاملتر و کاربردی تر خواهد بود)

 • از کجا بفهیمم که جمله کاربردیه؟

همش بستگی به خودتون داره – مثلا در فیلم بازیگر میگه ?How’s it going و به نظر شما این عبارت که به معنی “حالت چطوره” در فارسی هم زیاد بکار میره پس میتونه کاربردی باشه. نگران نباشید که همه جملاتتون صدرصد کاربردی باشن ومیتونید جملاتی که کلمه مفیدی داخلش هست رو هم بنویسید.

 • روش نوشتن جملات در دفتر

 هر صفحه رو اختصاص بدید به یک بخش از فیلم و جملاتتون رو زیرهم بنویسید و برای معنی هم فقط کلماتی که نوشتید و در فهم کلی داستان فیلم تاثیر دارند رو در دیکشنری جستجو کنید (هم میتونید از دیکشنری انگلیسی استفاده کنید هم فارسی)

نحوه نوشتن جملات زبان انگلیسی در دفتر
نحوه نوشتن جملات در دفتر

تذکر خیلی مهم: همه جملات فیلم رو به هیچ عنوان ننویسید و معنی همه کلمات رو پیدا نکنید. چون بعد از مدتی خسته میشید و این روش که قرار بوده براتون لذت بخش باشه تبدیل به یک کار زجرآور میشه – از هر بخش حداکثر ۱۰ جمله. (توروخدا اینو رعایت کنید، خیلی از زبان آموزا کمال گرا هستن و به این نکته توجه نمیکنن و بعد از دیدن یک فیلم خسته میشن و روش رو رها میکنن – کمال گرایی در آموزش زبان سمه)

معنی اکثرا کلماتی که نمیدونید رو سعی کنید حدس بزنید. چون فیلم رو دارید میبینید میتونید این کار رو انجام بدید. یه جاهایی هم ممکنه متوجه نشید اصلا مهم نیست ازش بگذرید همین که کلیت داستان رو بفهمید کافیه.

با خودتون در اول فیلم قرار بذارید که میخواید از داخل این فیلم فقط ۸۰ تا کلمه یاد بگیرید و قرار نیست همش رو بفهمید و ترجمه کنید. هدف اصلی ما اینجا یادگیری زبانه نه نقد و بررسی فیلم.

مرحله دوم – (هنوزهمون بخش اول هستیم – ۹ دقیقه اول) اینبار شما باید از دو راه دریافت اطلاعاتتون کمک بگیرید و یکی از راه های ارتباطی را غیر فعال میکنید. در این مرحله به زیرنویس توجه نمیکنید و زیرنویس رو نمیخونید و فقط فیلم رو تماشا میکنید و میشنوید. اینجوری فقط دو راه ارتباطی فعاله. (دیداری و شنیداری)

پس در مرحله دوم فقط میبینید و میشنوید و به زیرنویس توجهی نمیکنید. (خوندن حذف میشه)

مرحله سوم – (هنوز برای بخش اول فیلم) در مرحله آخر یکی دیگه از راه های دریافت اطلاعات رو هم حذف میکنیم. تا الان خوندن رو قطع کردیم. اینبار دیدن رو هم قطع میکنیم، به اینصورت که تصویر رو هم نگاه نمیکنید و تمرکزتون رو میذارید فقط روی شنیدار. پس در این مرحله با شنیدن میتونید جملات رو بهتر تو ذهنتون تجزیه و آنالیز کنید.

حالا با انجام این سه مرحله بخش اول تموم شد و میتونید برید بخش دوم. (یادتون نره جملات رو داخل دفتر بنویسید.)

با این روش در اصل شما هر فیلم رو سه بار نگاه میکنید. میتونید بعدا باز هم فیلم رو ببینید که تاثیر خیلی خوبی داره.

نکته اضافی – ممکن است در شروع اگر سطحتون مبتدیه سرعت مکالمات براتون بالا باشه، برای این کار سرعت فیلم رو در پلیر خود کاهش دهید. (برای اینکار داخل گوگل سرچ کنید “نحوه کم کردن سرعت فیلم در پلیر مثلا VLC”. البته در پیج اینستاگرام لینگویچ هم در هایلایت کاهش سرعت کامل توضیح داده شده)

در شروع ممکنه شما بیست یا سی درصد فیلم رو متوجه شید که کاملا طبیعیه و اصلا نگران نباشید. شما کم کم پیشرفت میکنید و فیلم به فیلم به مرور بهتر میشید. (استمرار خیلی مهمه بعد از یک ماه نا امید و دلسرد نشید و با خودتون نگید من استعداد ندارم – اگه استعداد نداشتی زبان مادریت رو الان بلد نبودی. خودت رو دست کم نگیر تو از پسش برمیای)

تقویت زبان انگلیسی با فیلم های انگلیسی

تکنیک سایه (Shadowing) در فیلم آموزش زبان انگلیسی

شما درمرحله دوم و سوم میتونید ازاین تکنیک که برای تقویت مکالمه است استفاده کنید.  برای این کار چندتا از دیالوگ ها رو انتخاب کنید، سعی کنید دیالوگ هایی باشن که براتون جذابن، بعد از اینکه انتخاب کردید سعی کنید دقیقا مثل اون بازیگر همزمان باهاش تکرار کنید – بعنوان مثال بازیگر میگه I don’t care what you say شما هم هم با همون لحو و همون حس اونو تکرار کنید. – حس خیلی تاثیر زیادی داره

این تکنیک هم برای مکالمه عالیه هم برای تلفظ و لهجه.

تکنیک سایه (شادویینگ)، یکی از بهترین روش های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

برای کودکان روش کمی متفاوت است. به این ترتیب که نیازی به زیرنویس انگلیسی نیست و کودک ۳ تا ۶ سال تنها با شنیدن و تماشا کردن، ساختار زبان و کلمات جدید را می آموزد. آموزش زبان انگلیسی برای کودکان مهارتی پیچیده نیاز دارد که ما در صفحه مربوط به دانلود کارتون های کودکان به این موضوع کاملا پرداخته ایم.

آیا برای آهنگ انگلیسی هم میتوان از این روش استفاده کرد؟

برای سطح مبتدی بهتر است از آهنگ ها برای یادگیری خیلی استفاده نشود، دلیل آن هم استفاده از ساختارهای غیرمعمول و لغات کم کاربرد در آهنگ ها است. ولی اگر علاقه زیادی به آهنگ و موسقی دارید میتوانید از آهنگ انگلیسی با متن استفاده کنید.

کاهش سرعت فیلم برای آموزش زبان انگلیسی

زمانی که به تازگی آموزش زبان انگلیسی با کمک فیلم را شروع کرده اید، ممکن است نتوانید با سرعت فیلم یا انیمیشن پیش بروید. این جا ماندن از دیالوگ ها ممکن است شما را بی انگیزه کند و باعث شود دست از یادگیری زبان انگلیسی با کمک فیلم و سریال بردارید.

برای همه افرادی که در سطح مبتدی و حتی متوسط هستند، جا ماندن از دیالوگ ها طبیعی است. سرعت فیلم همواره یکی از دغدغه های زبان آموان بوده است، و احتمالا برای شما هم بارها پیش آمده که با خود بگویید، ای کاش بازیگران فیلم کمی آهسته تر صحبت می کردند تا بتوانم آنها را در مکالمات دنبال کنم.

خبر خوب این است که شما می توانید از این قابلیت در تماشای فیلم استفاده کنید. در اکثر نرم افزار های پخش فیلم، چه در موبایل چه کامپیوتر، گزینه ای تحت عنوان Playback Speed وجود دارد که با آن می توانید سرعت فیلم را تا اندازه ای که تمایل دارید، کاهش دهید.

نرم افزارهایی که ما پیشنهاد می دهیم، برای کامپیوتر Pot player – Km player – VLC player هستند که از طریق نوار ابزار می توانید سرعت فیلم را کاهش دهید. برای گوشی های موبایل هم VLC گزینه بسیار خوبی است که هم برای اندروید و هم برای آیفون موجود است. در عکس زیر قسمتی که از طریق آن می توانید سرعت را تغییر دهید به شما نمایش داده شده است. بهتر است سرعت فیلم را به میزان ۰٫۷ تا ۰٫۸ سرعت واقعی فیلم تغییر دهید.

این نکته را هم باید اضافه کنم که در ابتدای آموزش و یادگیری زبان، شما انتظار فهمیدن تمام جملات و دیالوگ ها را نداشته باشید. اگر فیلم و کارتون در سطح خودتان انتخاب کنید، ممکن است تا ۳۰ درصد مکالمات را متوجه شوید. به مرور که به تماشای فیلم زبان انگلیسی ادامه می دهید، کم کم میزان فهمیدن شما هم بالا می رود و مقدار زیادی از جملات را متوجه خواهید شد.

توجه کنید که دقیقا به همان روشی که در بالا گفته شده، فیلم و سریال مورد غلاقه و در سطح خودتان را تماشا کنید.  

و نکته دیگر این است که با انگیزه ادامه دهید و مطمئن باشید همیشه کسانی که با انرژی و استمرار ادامه میدهند، درنهایت موفق خواهند شد. زبان انگلیسی هم همانند تمامی مهارت های دیگر با تمرین و تکرار تقویت میشود و هرچه بیشتر فیلم تماشا کنید، میزان فهم شما نیز بالاتر می رود.

کاهش سرعت فیلم و سریال

نوشتن خلاصه ای کوتاه از هر فیلم

یکی از فعالیت هایی که می توانید بعد از تماشای فیلم انگلیسی انجام دهید، نوشتن خلاصه ای از فیلم یا قسمت دیده شده است. این کار باعث تقویت مهارت نوشتاری شما میشود. علاوه بر این به شما کمک میکند تا ساختارهای زبان انگلیسی را تمرین کنید، و عبارات و کلمات جدید را در جمله به کار ببرید و بخاطر بسپارید.

توجه. نوشتن خلاصه میتواند از چند خط شروع شود و به یک یا چند پاراگراف در ادامه منجر شود. نوشتن summary یا خلاصه، به معنی نوشتن تمامی اتفاقات از دقیقه اول تا دقیقه آخر نیست، بلکه بیان داستان کلی فیلم و قسمت دیده شده است. فرض کنید شما به سینما رفته اید و فیلمی را تماشا کرده اید. روز بعد که دوست خود را میبینید از شما میخواهد خلاصه ای از فیلم را برایش تعریف کنید. شما سعی نمی کنید از دقیقه اول، تمامی اتفاقات و وقایع را به ترتیب شرح دهید تا به پایان داستان برسید. زیرا در این حالت شما باید وقت زیادی را صرف کنید و دوست شما هم ممکن است کلافه شود. خلاصه گویی و خلاصه نویسی به این معناست که شما تنها داستان کلی فیلم را شرح دهید و وقایع مهم فیلم که تاثیر بسزایی در داستان دارند، را بازگو کنید.

سعی کنید در شروع خلاصه نویسی، یک دید کلی از آن فیلم را به خواننده ارائه دهید و با مقدمه ای جذاب او را به خواندن ادامه متن وادار کنید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که مهم نیست در ابتدا چقدر دقیق و درست انگلیسی می نویسید. نوشتن دو تا سه جمله برای شروع کفایت میکند که با استمرار، شما به مرور به نویسنده ای ماهر و توانا با قدرت بیان بالا تبدیل خواهید شد. اگر همین روند را هر هفته ادامه دهید، بعد از چند ماه مشکلی در نوشتن متون مختلف به زبان انگلیسی نخواهید داشت.

یادتان باشد آهسته و پیوسته پیش بروید، سعی نکنید از ابتدا متن بلند و بدون نقص بنویسید. اگر اشتباه مینویسید یا ساختار و کلمات درستی را بکار نمی برید، اصلا نگران نباشید و ادامه دهید…. فقط انجامش دهید!

خلاصه نویسی فیلم

چرا باید از فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

تماشای فیلم طبیعتا بسیار لذت بخش تر از خواندن کتاب است؛ حال اگر بتوانیم با کمک فیلم زبانمون رو هم تقویت کنیم دیگه چی از این بهتر. در ادامه دلایلی که فیلم دیدن از اهمیت بالایی برخورداتر است را برای شما بازگو میکنیم.

انگلیسی واقعی – کتاب های آموزشی برای یادگیری لغت و گرامر بسیار عالی هستند، اما هیچ چیزی بهتر از گوش دادن به انگلیسی واقعی نیست که توسط انگلیسی زبانان صحبت میشود. با تماشای فیلم های انگلیسی و آمریکایی، شما درمعرض انگلیسی روزمره قرار خواهید گرفت. هرچه بیشتر به انگلیسی مدرن و طبیعی گوش کنید، انگلیسی که خودتان بعدا صحبت میکنید هم طبیعی تر و واقعی تر خواهد بود.

تلفظ بهتر – گاهی لوقات بسیار سخت است، متوجه شویم که یک کلمه چگونه تلفظ میشود. گوش دادن به نیتیو اسپیکرها (Native speakers) به شما این امکان را میدهد که متوجه شوید یک کلمه چگونه تلفظ میشود. همچنین تفاوت بین تلفظ کلمات مختلف در انگلیسی بریتیش و امریکن را هم از طریق فیلم ها بخوبی متوجه خواهید شد. پس اگر به دنبال بالا بردن کیفیت تلفظ کلمات خود هستید، حتما فیلم و سریال دیدن را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

موقعیت واقعی کلمه – زمانی که یک کلمه را در قالب جمله در کتاب فرا میگیرید، هم بخاطر سپردن آن کلمه دشوار است و هم استفاده درست آن کلمه در موقعیت خود شاید برایتان کار سختی باشد. اما با کمک فیلم شما هم موقعیت درست کلمه را فرا خواهید گرفت، به نحوی که بتوانید در جایگاه درست از کلمه استفاده کنید. هم کلمه ای که در صحنه ای از فیلم بشنوید، بهتر در ذهن شما شکل میگیرد، دلیل آن هم این است که هنگام تماشای فیلم هوش هیجانی شما درگیر میشود و هرگاه دوباره آن کلمه را هرجایی ببینید، آن صحنه از فیلم در ذهنتان تداعی میشود. درنتیجه آن کلمه را هم بخاطر خواهید آورد.

لهجه نیتیو – لهجه همیشه باعث زیبا تر شدن انگلیسی شما میشود. به همین دلیل اکثر زبان آموزلن علاوه بر تلفظ به لهجه هم اهمیت میدهند. کتاب های درسی به ندرت اطلاعاتی در زمینه لهجه به ما میدهند. برای بهتر شدن لهجه از تکنیک سایه هم میتوانید کمک بگیرید. تکنیک سایه قبل تر در همین مقاله کامل توضیح داده شد.

آشنایی با فرهنگ – شما میتوانید با تماشای فیلم از فرهنگ آن کشور هم اطلاعات خوبی دریافت کنید. این آشنایی با فرهنگ روی زبان انگلیسی شما هم بسیار تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. درحالیکه نقش پر رنگی از فرهنگ در کتاب ها وجود ندارد، و شما با کتاب ها به تنهایی نمیتوانید با فرهنگ یک کشور بخوبی آشنا شوید. در مقاله ای دیگر نقش فرهنک را در یادگیری زبان بیان کردیم، که فرهنگ جزئی جدایی ناپذیر از زبان آن کشور است. یادگیری زبان بدون آشنایی با فرهنگ آن زبان امری ناقص است.

۱۰ تا از بهترین فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی

در ابتدای همین مقاله معیارهای انتخاب یک فیلم مناسب برای یادگیری زبان را بیان کردیم، اما باوجود تعداد بسیار زیاد فیلم انتخاب فیلم خوب سخت است. شما بهترین فیلم ها را در بخش فیلم های سطح بندی سایت میتونید ببینید. در ادامه هم ۱۰ تا از بهترین فیلم های انگلیسی در ژانرهای مختلف را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • فارست گامپ (Forest Gump)

این فیلم با بازی فوق العاده تام هنکس (Tom Hanks) یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینمای جهان است. این فیلم داستان یک مردی است با هوش بسیار پایین که یک زندگی تاسف بار را در کودکی سپری کرده است. تمام مدت فیلم، داستان از زبان خود فارست، که لهجه ایالت های جنوبی آمریکا را دارد، بیان میشود. به دلیل آهسته صحبت کردن فارست، و استفاده از جملات ساده، این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار توصیه میشود.

فیلم انگلیسی فارست گاپ forest gump

 • هری پاتر (Harry Potter)

شما احتمالا با داستان هری پاتر از قبل آشنایی دارید، شخصیتی که کتاب هایش جزء پرفروش ترین کتاب های تاریج جهان هستند. اما اگر آشنا نیستید، سری فیلم های هری پاتر شما را کامل با این شخصین آشنا خواهند کرد. دیالوگ های ساده و شیوا و البته تاثیرگذار این فیلم برای زبان آموزان بسیار مفید است. البته در نظر داشته باشید که کلماتی هم در فیلم وجود دارند که مربوط به جاوگری هستند، که ممکن است خیلی کاربردی نباشند.

فیلم انگلیسی هری پاتر Harry potter

 • زمانی که هری سالی را ملاقات میکند (When Harry met Sally)

این فیلم داستان دو دوست است، که رابطه آنها را بصورت داستانی عاشقانه بیان میکند. جملات تاثیرگذار و الهام بخش این فیلم راحت در ذهن بیننده شکل میگرند. این جملات گاها انقدر زیبا هستند که شما دوست دارید آنها را روی کاغذ یادداشت کنید. داستان با مکالمه ای بین دو کاراکتر اصلی آغاز میشود که یک سفر جاده ای را باهم تجربه میکنند. این فیلم قطعا برای دایره لغات شما بسیار موثر خواهد بود.

ژمانی که هری سالی را ملاقات میکند

 • چهار عروسی و یک مراسم ختم (Four Weddings and a Funeral)

اگر مطمئن نیستید لهجه امریکن یا بریتیش را دوست دارید، این فیلم موقعیت خوبی را برای شما فراهم میکند تا هر دوی آنها را تجربه کنید. این فیلم داستان چهار عروسی انگلیسی است. این فیلم به شما این فرصت را میدهد تا اصطلاحات انگلیسی بریتیش را یاد بگیرید و استفاده آنها در زندگی روزانه مردن بریتانیا از نزدیک ببینید. بهتر است موقع تماشای این فیلم جذاب یک دفتر و خودکار کنارتون باشد.

فیلم انگلیسی چهار عروسی و یک مراسم ختم

 • زنان کوچک (Little Women)

یکی از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۹، فیلم زنان کوچک است. این فیلم که دیالوگ های بسیار جذابی دارد، فرصت بسیار خوبی را در اختیار زبان آموزان قرار میدهد تا آنها را بخاطر بسپارند. فضای این فیلم هم بسیار زیبا و دلنیشن است، و قطعا از تماشای این فیلم خوش ساخت بسیار لذت خواهید برد. این فیلم داستان چهار خواهر است که در زمان جنگ داخلی آمریکا زندگی میکنند. زمانی که این فیلم را تماشا کردید، فرصت مناسبی است تا رمانی که برپایه آن فیلم ساخته شده را هم بخوانید.

فیلم سینمایی انگلیسی زنان کوچک

 • گتسبی بزرگ

یک ساخته بسیار موفق برگرفته از رمان کلاسیک گتسبی بزرگ (Great Gatsby ) نوشته باز لورهام Bazz Lurham است. اگر به آمریکا دهه ۱۹۲۰ علاقه دارید، حتما این فیلم را در لیست فیلم های خود قرار دهید. بدون شک لباس های استفاده شده در فیلم و جشن هایی که در فیلم میبینید، شما را به وجد می آورد و از تماشای آن کلافه نخواهید شد. این فیلم از داستان فوق العاده ای برخوردار است. همچنین بازیگرانی مثل دی کاپریو، ارزش تماشای این فیلم را دوچندان کرده اند. موسیقی متن این فیلم هم نامزد جوائز متعددی شده است. جملات و دیالوگ های استفاده شده در این فیلم، برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار عالی هستند.

فیلم انگلیسی گتسبی بزرگ

 • شبکه اجتماعی (The Social Network)

داستان پشت بزرگترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان، بدون شک ارزش تماشا کردن را دارد. این فیلم زندگینامه مارک زاکربرگ را روایت میکند، که از دوران دانشجویی او شروع میشود و تا راه اندازی فیسبوک ادامه پیدا میکند. کلمات و عبارات استفاده شده در این فیلم بسیار کاربردی هستند و در انگلیسی روزمره میتوانید از آنها استفاده کنید.

فیلم انگلیسی شبکه اجتماعی

 • The Hunger Games (۲۰۱۲)

این فیلم با بازی جنیفر لارنس، یکی از هیجان انگیزترین فیلم های سال های اخیر سینمای آمریکاست. در این فیلم شما همزمان ماجراجویی و رومانس را خواهید دید. بازیگران این فیلم خیلی شمرده صحبت میکنند، و جملاتی که استفاده میکنند خیلی ساده در ذهن شما می مانند. اگر دنبال هیجان و ماجراجویی هستید، این سری فیلم ها را به شما پیشنهاد میکنم.

فیلم انگلیسی hunger games

 • The Imitation Game

این فیلم انگلیسی داستان یک قهرمان جنگی است، که بخاطر مسایل شخصی دچار مشکل در زندگی شده است. این فیلم برای طرفداران لهجه بریتیش بسیار مناسب است. دیالوگ های استفاده شده در فیلم بسیار جذاب هستند، و خیلی رسا و محکم بیان میشوند

فیلم انگلیسی the imitation game

 • یخ زده (Frozen)

این انیشمین یکی از موفق ترین انیمیشن های دیزنی است. داستان این فیلم، داستان یک خواهر است که به دنبال خواهر دیگرش است، تا او را برگرداند. این فیلم یکی از محبوب ترین انیمیشن های آمریکا شمناخته شده، و خیلی سریع عکس شخصیت های این فیلم همه جا پر شدند. ممکن است تصور کنید این یک کارتون کودکان است، اما اینطور نیست، بلکه برای کسی که هدف یادگیری و تقویت زبان انگلیسی را دارد، این انیشمین زیبا یکی از بهترین گزینه ها است. دیالوگ هاید کوتاه و ساده این فیلم و شعرهای استفاده شده در این فیلم حس خیلی خوبی به شما میدهد.

انیمیشن انگلیسی یخ زدن frozen

20 دیدگاه برای “آموزش زبان انگلیسی با فیلم

 1. پریا ظهوری گفته:

  سلام وقتتون به خیر با این توضیحات کامل و جامع دیگه احساس نیاز به کلاس و هزینه های گزاف نمیکنم واقعا ممنونم ازتون

 2. علیرضا گفته:

  سلام
  من این روش رو از امروز ۴ دی شروع کردم و با خودم قرار گذاشتم تا عید به مدت ۹۰ روز ادامش بدم، حتما نتیجش رو اینجا اعلام میکنم
  ولی امروز که شروع کردن حسم خیلی نسبت بهش خوبه و مطمئنم نتیجه میگیرم
  ممنونم از روش خوبتون

 3. اشتراک‌ها: 10 کتاب و منبع برای آمادگی آزمون آیلتس – 2022

 4. بهرام گفته:

  واقعا مقاله کاربردی و آموزش قدم به قدم ارایه دادید. متد آموزش شما واقعا عالیه.یک دنیا تشکر استاد🙏🌹

 5. اشتراک‌ها: آهنگ انگلیسی با متن برای تقویت زبان - جدیدترین روش

 6. Hossein.Azimi گفته:

  سلام استاد امامی عزیز خدا قوت خسته نباشید سایت جامع و کاملی دارید از یازدهم بهمن استارت کلاس ها رو زدم و تمام مواردی که نوشتین در نقشه راه من برای آموزش زبان انگلیسی نوشته اید سعی میکنم مو به مو رعایت کنم خوشحالم که انرژی مجموعه شما کنارم هست برقرار باشید

  • mostafa گفته:

   سلام حسین جان خیلی از این موضوع خوشحالم
   مطمئنم با انگیزه و تلاشی که داری به نتیجه ای که میخوای در سال جدید میرسی
   به امید رسیدن به موفقیت ها و هدف های بزرگ

 7. سمیرا ثنایی گفته:

  سلام خیلی ممنونم از مطلب بسیار کاربردیتون آقای امامی
  من از امروز قصد دارم با روش شما فیلم دیدن رو شروع کنم و انیمیشن سطح خودم رو نمیدونم از کجا دانلود کنم

 8. حمیدرضا گفته:

  من روش های مختلفی رو برای یادگیری زبان با فیلم اجرا کردم ولی این به نظرم از همشون کاملتر و درستره
  مرسی که این روش رو با ما رایگان به اشتراک گذاشتید

 9. اشتراک‌ها: بهترین آموزشگاه های زبان انگلیسی کدامند؟ ✔️

 10. سعید فرشادی گفته:

  من اول که این مقاله را از گوگل خوندم زیاد امیدوار نبودم که بتونم انگلیسی رو یاد بگیرم
  ولی با خودم گفتم یه هفته امتحام میکنم بعد اگر جواب نداد ولش میکنم
  بعد از ۱۰ روز استفاده از این روش، خیلی خوشحال شدم چون پیشرفت خودم رو برای اولین بار در زبان دیدم و به خودم امیدوار شدم D:
  الان هم ترم اول دوره لینگو پلاس هستم و خواستم اینجا از شما تشکر کنم
  روشی کهخ با فیلم دیدن معرفی کردید عالیه

 11. سوده گفته:

  من همیشه عاشق فیلم و سریال انگلیسی بودم، وقتی این مقاله رو دوستم بهم معرفی کرد خیلی خوشحال شدم
  الان هم فیلم میبینم هم زبانم داره تقویت میشه
  بعد از دو ماه استفاده واقعا رشد خودم رو میتونم ببینم و خیلی کمتر از زیرنویس فارسی اسفاده میکنم

 12. kamal گفته:

  I have been using this method for learning English by movies for 4 months
  I noticed I understand most of the dialogues without Persian subtitle
  before I was a student in Iranmehr and Safir Language institute
  but your institute is something else
  I owe you my Language proficiency

 13. سعید مرادی گفته:

  از همه نظر روش و سایتتون عالیه ولی ای کاش تعداد فیلم و سریال بیشتری داخل سایت بارگذاری کنید
  زیرنویس های چسبیده روی فیلم واقعا ایده خلاقانه ای برای آموزش زبان انگلیسی با فیلم بود
  ممنون از شما و سایت فوق العاده خوبتون
  لطفا انتقاد من رو لحاظ کنید
  سعید مرادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.