بهترین آموزشگاه های زبان

بهترین آموزشگاه زبان

در این مقاله قصد داریم چندتا از بهترین آموزشگاه های زبان انگلیسی رو به شما معرفی کنیم. اما قبل از اون لازمه معیارهای یک آموزشگاه خوب رو بشناسیم.       

معیارهای یک آموزشگاه زبان خوب                                

۱. یکی از مهمترین معیار ها برای انتخاب آموزشگاه خوب اینه که خروجی اون آموزشگاه رو بدونید. حالا چطوری به خروجی یه آموزشگاه دسترسی پیدا کنیم؟ شما میتونید تو سایت آموزشگاه یا پیج اینستاگرام قسمت نظرات کاربران رو بخونید یا اگر افرادی رو می‌شناسید که در این آموزشگاه ها مشغول تحصیل هستن، ازشون نظرسنجی کنید.

۲٫ بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی، اونیه که سبک آموزشش به هدف زبان آموز نزدیک باشه، یعنی ببینه زبان آموز چه نیازی تو یادگیری داره و روی همون تمرکز کنه . بعنوان مثال هدف یک زبان آموز برای یادگیری زبان تجارت و ارتباط با کسب و کارهای بین المللیه و هدف زبان آموز دیگه شرکت در آزمون آیلتس و اقدام برای ادامه تحصیل در کشوری دیگه اس. بنابراین نمیشه برای همه زبان آموزا یک نسخه یکسان پیچید و حتما باید نیازهای او برای آموزشگاه مشخص باشن.

۳٫ دومین معیار اینه که انعطاف پذیر باشه. همون طور که میدونید سبک های یادگیری زبان آموزان با هم متفاوتن، پس یک آموزشگاه خوب باید از روش های تدریس متنوع و کاربردی استفاده کنه و به زبان آموز کمک کنه که با استایل یادگیری خودش آشنا بشه (چون بیشتر زبان آموز ها  استایل یادگیری خود را نمیشناسند)

بعنوان مثال یک زبان آموز هوش تصویری قوی تری داره و با تماشای ویدئو و کلیپ و یا با کمک فیلم آموزش زبان انگلیسی و سریال بهتر مطالب و کلمات تو ذهنش میمونه، در حالیکه زبان آموز دیگر هوش موسیقیایی قوی تری داره و با گوش کردن به پادکست، فایل های صوتی و آهنگ های انگلیسی با متن بهتر زبان رو فرا میگیره.

۴٫ سومین معیار که مهم ترین معیار یک آموزشگاه خوب میتونه باشه، اینه که معلم های سطح بالا و با انگیزه داشته باشه. یادمون باشه فقط باسواد بودن کافی نیست و باید قدرت انتقال مفاهیم و متدهای آموزش زبان زو هم بخوبی بلد باشه. بخاطر همین بهتره اساتیدی باشن که در دانشگاه رشته آموزش زبان انگلیسی رو خونده باشن.

علاوه بر اون ویژگی خیلی مهمی که باید حتما بررسی بشه، میزان مثبت یا منفی نگر بودن استاده. اگه شما مسلط ترین استاد زبان رو داشته باشید ولی به شدت منفی نگر و نا امید باشه (اصطلاحا انرژی منفی منتقل کنه) شما هرچقدر هم با انگیزه باشید، برای یادگیری زبان کار سختی در پیش خواهید داشت.  

۵٫  آموزشگاه خوب باید دسترسی راحت و آسان برای زبان آموز داشته باشه، یعنی زبان آموز بتونه به راحتی با موسسه تماس بگیره یا اگر حضوری شرکت میکنه به راحتی و بدون مشکل به آموزشگاه برسه. انرژی و زمان همه ما محدوده و باید صرف کارهای مفید کنیم که بیشترین نتیجه رو برامون یه دنبال داشته باشن. پس نباید صرف رفت آمد طولانی یا سختی در ارتباط برقرار کردن بشن.

۶٫ اصل بعدی در انتخاب آموزشگاه اینه که مجهز به وسایل ارتباطی مثل ویدئو پروژکتور، اینترنت پرسرعت، لابراتورهای تجهیز شده به انواع هدست و مانیتور و…‌ باشه. همونطور که میدونید وقتی شروع به یادگیری یک زبان جدید میکنید دارید وارد یک دنیای جدید ناشناخته میشید که برای ورود به آن نیاز به یک راهنما (معلم) و همچنین ابزار مناسب که در بالا اشاره شد دارید. بنابراین آموزشگاه وظیفه داره این ابزار رو برای شما فراهم کنه که مسیر براتون هموارتر بشه.
حالا بریم چند تا از بهترین آموزشگاه های زبان رو که ازین ۵ اصل استفاده کردند رو بهتون معرفی کنیم:

(این آموزشگاه ها باتوجه به سابقه تدریس اساتید لینگویچ در این آموزشگاه ها و نظر زبان آموزان انجام شده)

بهترین آموزشگاه های زبان انگلیسی

 1. آموزشگاه کانون زبان ایران، یکی از بهترین آموزشگاه های زبان به شمار می‌رود و دلیلش هم اینه که در اصل سوم یا همون انتخاب استا دقت زیادی کرده، یعنی ابتدا سطح سواد استاد رو با استفاده از یه آزمون کتبی به دست میاره و اگر در آزمون نمره کافی رو بدست بیاره در یک مصاحبه با میزان علاقه و اشتیاق استاد آشنا میشه و گزینش میکنه. البته هر آموزشگاهی ممکنه استاد بهتر یا بدتر داشته باشه،  ولی کانون زبان بطور متوسط از اساتید با انگیزه و سطح دانش خوبی استفاده میکنه.

همینطور این آموزشگاه به نیاز های هر زبان آموز توجه ویژه ای داره و سعی میکنه کلاس هایی که برگزار میکنه در راستای هدف و نیاز هر شخص باشه.

۲٫ از دیگر آموزشگاه های برتر زبان، آموزشگاه سفیر گفتمان است که به دلیل شهرت بالا شعبات بسیار زیادی هم داره و همین باعث شده دسترسی به این آموزشگاه برای زبان آموز راحت باشه و مجبور نباشه مسافت زیادی رو برای رسیدن به کلاس طی کنه. همچنین این آموزشگاه تاکید زیادی روی مهارت های گفتاری و شنیداری داره به همین دلیل اسمش رو سفیر گفتمان گذاشته و چون اکثر زبان آموزان تاکید به تقویت مهارت گفتاری دارند این آموزشگاه میتونه برای آن ها مفید باشه.

جدیدا سفیر زمان و هزینه زیادی روی پلتفرم آنلاین و سایت خودش کرده و سعی میکنه خودش رو با نیازهای روز زبان آموز وفق بده. البته نکته بسیار مهمی که اخیرا متوجه شدیم پایین اومدن کیفیت اساتید زبان این آموزشگاه است، بطوری که اکثر اساتید سرشناس این آموزشگاه که باعث شدن اسم سفیر مطرح بشه، با سفیر قطع همکاری کردن و خودشون بطور مستقل کار میکنند.

آموزشگاه زبان انگلیسی سفیر گفتمان

۳٫ یکی دیگر از آموزشگاه های زبان خوب آموزشگاه گاما است. دلیل اینکه این آموزشگاه جز آموزشگاه های برتر شناخته شده، اینه که برنامه آموزشی آموزشگاه به و هدف زبان آموز خیلی نزدیکه،یعنی سعی میکنه با به کارگیری تکنیک ها و روش های تدریس متنوع زبان آموز رو به اون چیزی که میخاد برسونه.

در آموزشگاه گاما معیار دوم بخوبی دیده میشه و اکثر کسانی که در آموزشگاه گاما شرکت میکنند، هدف هایی نظیر مهاجرت یا ادامه تحصیل در کشورهای خارجی رو دارند. شعبه اصلی گاما در شیراز است که کیفیت خیلی خوبی دارد، ولی شعبه تهران که در میرداماد واقع شده به اون کیفیت شعبع اصلی حقیقتا هنوز نرسیده.

۴. آموزشگاه ایرانمهر از دیگر آموزشگاه های معتبر زبان است. دلیلش هم اینه که یک تیم مجرب و متخصص در حال فعالیت در اون هستند و اون سالی که اساتید ما اونجا تدریس میکردند اکثر مدیریت آموزشگاه زیرنظر اساتید ایرانی بود که از کانادا و امریکا به ایران آمده بودند. بدون شک تمامی معیارهای یک آموزشگاه خوب رو داره و به نیاز زبان آموز توجه خاصی داره. اما مشکلی که در سال های اخیر با اون متوجه شده بدلیل حجم زبان آموزای بالا، به معلم های درجه بالا به همون تعدادی که نیاز هست دسترسی ندارهو این امر باعث شده همه کلاس های ایرانمهر از استاندارد بالا برخوردار نباشن. پس اگر این آموزشگاه رو انتخاب کردید حتما از سطح و توانایی استادش از طریق زبان اموزان دیگر مطلع شوید.

 ۵. یکی دیگر از آموزشگاه های زبان خوب، آموزشگاه رسپینا تاک است. این آموزشگاه مشابه آموزشگاه های آفاق و آفرینش بیشتر برای آمادگی در آزمون آیلتس فعالیت داره. ولی قبل از شروع دوره های تخصصی آیلتس سعی میکنه زبان عمومی زبان آموز را به سطح بالای متوسط برسونه و بعد از آن با تعیین سطح آن ها مجوز شرکت در دوره های آیلتس را به زبان آموز می‌دهد. کاری که متاسفانه برخی از آموزشگاه ها توجهی به آن ندارند و زبان آموز با سطح زبانی متوسط رو به پایین رو در دوره های آیلتس ثبت نام می‌کنند.

سعی کنید آموزشگاهی را برای آموزش زبان انگلیسی انتخاب کنید که بهترین روش یادگیری زبان و به روزترین متد انگلیسی را بکار بگیرد. از فعالیت های متفاوت کمک بگیرد و در نهایت از منابع کمک آموزشی مثل داستان ها، فیلم و سریال و انیمیشن های انگلیسی در جهت تقویت و آموزش بهتر زبان استفاده کند.

ویژگی های دیگر برای انتخاب آموزشگاه زبان انگلیسی خوب

یک آموزشگاه زبان انگلیسی خوب، باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند نیازهای زبان آموزان خود را برآورده کند.

برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • زبان آموز محور بودن آن
 • به کارگیری اساتید مجرب و مسلط به تدریس زبان انگلیسی
 • استفاده از جدیدترین و بهترین منابع و کتاب های آموزشی زبان
 • سابقه آموزشگاه و بالا بودن میانگین سطح علمی و آموزشی آن
 • استفاده از برترین و به روزترین روش های آموزش زبان انگلیسی

شما از راه های متعددی میتوانید یک آموزشگاه خوب را در شهر یا منطقه خود شناسایی کنید، بعنوان مثال، ۱٫ شما میتوانید رزومه و مدارک علمی-آموزشی اساتید آنرا مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. ۲٫ تجربه اساتید و اعتماد به نفس آنها هنگام انتقال مفاهیم را بسنجید. ۳٫ سابقه خود آموزشگاه را مورد مطالعه قرار دهید. ۴٫ به سایت و صفحات اینترنتی آن آموزشگاه رجوع کنید.

کلاس آموزشگاه زبان انگلیسی

نتیجه گیری

زبان انگلیسی نقش به سزایی در زندگی همه ما دارد، و تاثیر بسیاری در ارتباط برقرار کردن با دیگران و رشد و ترقی ما دارد. زبان انگلیسی مورد نیازترین زبان برای مطالعه و ادامه تحصیل در سرتاسر جهان است. همچنین زبان انگلیسی به دانش آموزان و دانشجویان کمک میکند تا ذهن خود را قوی تر، مهارت های زبانی خود را تقویت، و در نتیجه کیفیت زندگی خود را به مراتب بهبود بخشند. علاوه بر این زبان انگلیسی تنها زبان مشرک بین دنیای حقیقی و مجازی است، که همه ما را همه روزه با هم ارتباط میدهد. انگلیسی زبان کتاب های مرجه مهم هم هست، و اکثر منابع علمی به زبان انگلیسی موجود و در دسترس می باشند.

بخاطر همه دلایل گفته شده، یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بسیار بالایی برخورد دار است، و لذا انتخاب یک آموزشگاه و روش درست هم باید در اولویت زندگی ما باشد.

آموزشگاه زبان خوب تهران

کلاس زبان انگلیسی آموزشگاه

8 دیدگاه برای “بهترین آموزشگاه های زبان

 1. اشتراک‌ها: بهترین سایت های آموزش زبان انگلیسی در دنیا | linguich

 2. مرضیه گفته:

  خداییش آموزشگاه زبان انتخاب کردن خیلی سخته
  بعضیاشون قبلا خوب بودن ولی سال به سال بدتر شدن
  آموزشگاه های جدیدتر زو هم معرفی کنید لطفا

 3. هدی مهربانی گفته:

  چقدر خوب بود که آموزشگاه هارو معرفی کردید
  من قبلا سفیر و ایرانمهر رفتم چند ترم خداییش عالی بودن
  الان هم شاگرد شما هستم و واقعا راضیم
  مرسی از شما

 4. اشتراک‌ها: چگونه زبان مناسب برای یادگیری را انتخاب کنیم؟ 💯 | linguich

 5. sara_mirzaee گفته:

  بدون شک آموزشگاه خودتون لینگویچ در صدر همه این آموزشگاه هاست
  نمیدونم چرا اسم خودتون رو ننوشتید استاد
  من یکسال و نیم هست که شاگرد شمام و همه چی واقعا عالیه
  حرف ندارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.